Placeholder canvas
ახალი ამბები

44 მუნიციპალიტეტში „ოცნება“ პირველივე ტურში იგებს, 15-ში მეორე ტურები იქნება

საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისიის 15:00 საათის ინფორმაციით, წინასწარი შედეგების თანახმად, ქართული ოცნება მერების არჩევნებს 59-დან 44 მუნიციპალიტეტში პირველივე ტურში იგებს, 15-ში მეორე ტურები გაიმართება.

15-დან 12 მუნიციპალიტეტში მმართველი პარტიის კანდიდატები ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის კანდიდატებს დაუპირისპირდებიან. აქედან სამში – სენაკში, ზუგდიდსა და ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტებში ნაციონალური მოძრაობის კანდიდატები ლიდერობენ. ცაგერში მმართველი პარტიის კანდიდატი პარტია საქართველოსთვის კანდიდატს დაუპირისპირდება. თიანეთსა და ოზურგეთში კი – მმართველი პარტიის კანდიდატები მოქმედი მერის თამაზ მეჭიაურისა (თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის) და დამოუკიდებელი კანდიდატის – კონსტანტინე შარაშენიძის წინააღმდეგ იბრძოლებენ.

გარდა მუნიციპალიტეტებისა მეორე ტურები იქნება ხუთივე თვითმმართველ ქალაქშიც – თბილისში, ქუთაისში, ბათუმში, რუსთავსა და ფოთში.

ქვემოთ მუნიციპალიტეტების მერების არჩევნების 15:00 სთ-ის მდგომარეობის არსებული მონაცემებია მოცემული:

აღმოსავლეთ საქართველო

კახეთის რეგიონი

საგარეჯო – უბნების 96.08% დათვლილია

  • ავთანდილ გულიკაშვილი – ქართული ოცნება – 63.85%;
  • დავით ჯავახიშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 29.17%;
  • ეკატერინე ქვლივიძე – ლელო საქართველოსთვის – 6.98%.

გურჯაანი – უბნების 98.08% დათვლილია

  • ზურაბ უტიაშვილი – ქართული ოცნება – 60.51%;
  • სერგი კაკალაშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 39.49%.

სიღნაღი – უბნების 100% დათვლილია

  • მალხაზ ბეგიაშვილი – ქართული ოცნება 59.18%;
  • ზაზა პაპუაშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობ – 37.93%;
  • გია ხუხიაშვილი – თავისუფალი საქართველო – 2.88%.

დედოფლისწყარო – უბნების 100% დათვლილია

  • ნიკოლოზ ჯანიაშვილი – ქართული ოცნება – 69.42%;
  • თამაზ კოჭლამაზაშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 30.58%.

ლაგოდეხი – უბნების 94.74% დათვლილია

  • ჯონდო მდივნიშვილი – ქართული ოცნება – 70.23%;
  • მალხაზ ნოზაძე – მესამე ძალა – 29.77%.

ყვარელი – უბნების 93.55% დათვლილია

  • გივი ზაუტაშვილი – ქართული ოცნება – 56.64%;
  • ალექსანდრე მჭედლიშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 34.75;
  • გიორგი გიგილაშვილი – საქართველოსთვის – 6.43%;
  • რევაზ ჩოხადარი – პატრიოტთა ალიანსი – 2.18%.

თელავი (მეორე ტური დაინიშნება) – უბნების 94.55% დათვლილია

  • ლევან ანდრიაშვილი – ქართული ოცნება – 46.79;
  • გიორგი ბოტკოველი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 45.64%;
  • გიგა ორკოდაშვილი – საქართველოსთვის – 7.56%.

ახმეტა – უბნების 86.67% დათვლილია

  • ალექსი ფიცხელაური – ქართული ოცნება – 53.12%;
  • ზურაბ ოტიაშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 46.88%.

მცხეთა-მთიანეთის რეგიონი

მცხეთა – უბნების 97.87% დათვლილია

  • დიმიტრი ზურაბიშვილი – ქართული ოცნება – 55.27%;
  • ზაალ უდუმაშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 35.41;
  • ანა ბუჩუკური – საქართველოსთვის – 5.5%;
  • ნანა დევდარიანი – პატრიოტთა ალიანსი – 3.21%;
  • დენიზა სუმბაძე – საქართველო – 0.62%.

დუშეთი – უბნების 96.08% დათვლილია

  • მანანა ნარიმანიძე – ქართული ოცნება – 65.61%;
  • ლეონიდე კვირკვეიშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 22.95%;
  • თენგიზ ჟამუტაშვილი – საქართველოსთვის – 11.43%.

ყაზბეგი – უბნების 100% დათვლილია

  • ბაკური ავსაჯანიშვილი – ქართული ოცნება – 60.83%;
  • მანუჩარ დვალიშვილი – თამაზ მეჭიაური-გაერთიანებული საქართველოსთვის – 25.64%;
  • იმედა შიოშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 4.6%;
  • გიორგი გომიაშვილი – საქართველოსთვის – 4.55%;
  • ვაჟა სეთურიძე – ლელო საქართველოსთვის – 3.44%;
  • ხვიჩა წიკლაური – საინიციატივო ჯგუფი – 0.94%.

თიანეთი (მეორე ტური გაიმართება) – უბნების 100% დათვლილია

  • ლევან წიკლაური – ქართული ოცნება – 43.19%;
  • თამაზ მეჭიაური – თამაზ მეჭიაურით-გაერთიანებული საქართველოსთვის – 30.09%;
  • ილია არჩემაშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 18.08%;
  • თამაზ იარაჯული – საქართველოსთვის – 8.64%.

ქვემო ქართლის რეგიონი

გარდაბანი – უბნების 95.45% დათვლილია

  • დავით კარგარეთელი – ქართული ოცნება – 60.56%;
  • ბესიკ კახაბრიშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 37.02%;
  • ალექსანდრე ვამლეტი – პატრიოტთა ალიანსი – 2.43%.

მარნეული – უბნების 100% დათვლილია

  • კენან ომაროვი – ქართული ოცნება – 68.01%;
  • ელდარ მუსტაფაევი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 28.11%;
  • აკმამედ იმამკულიევი – ევროპული საქართველო – 3.88%.

ბოლნისი – უბნების 98.41% დათვლილია

  • დავით შერაზადიშვილი – ქართული ოცნება – 72.64%;
  • ვახტანგ ჩაგელიშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 27.36.

დმანისი – უბნების 100% დათვლილია

  • კობა მურადაშვილი – ქართული ოცნება – 52.08%;
  • გიორგი ტატუაშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 47.92%.

წალკა – უბნების 100% დათვლილია

  • ილია საბაძე – ქართული ოცნება – 55.86%;
  • რუსლან ხუციშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 23.61;
  • ემზარ დიმიტრაძე – კანონი და სამართალი – 16.93%;
  • ოდისეი კესიდი – საინიციატივო ჯგუფი – 3.61%.

თეთრიწყარო – უბნების 100% დათვლილია

  • გიორგი წიკლაური – ქართული ოცნება – 65.16%;
  • ვანო მაღალაშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 30.61%;
  • ნინო დავითაშვილი – ევროპული საქართველო – 4.23%.

შიდა ქართლის რეგიონი

გორი – უბნების 87.85% დათვლილია

  • ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი – ქართული ოცნება – 53.2%;
  • ვასილ მახარაშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 31.34%;
  • კონსტანტინე ანანიაშვილი – საქართველოსთვის – 12.98;
  • ეთერ ჯალაღანია – ევროპული საქართველო – 2.48%.

კასპი – უბნების 97.44% დათვლილია

  • ვახტანგ მაისურაძე – ქართული ოცნება – 51.93%;
  • ნუგზარ ნონიაშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 36.94;
  • გიორგი ბესტავაშვილი – საქართველოსთვის – 8.02%;
  • აკაკი გეჯაძე – ევროპული საქართველო – 1.78%;
  • შოთა თხილიშვილი – თავისუფალი საქართველო – 1.33%.

ქარელი (მეორე ტური გაიმართება) – უბნების 95% დათვლილია

  • ზაზა გულიაშვილი – ქართული ოცნება 45.46%;
  • ნიკოლოზ ახალკაცი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 34.35%;
  • გენადი ჩუტკერაშვილი – ლელო საქართველოსთვის – 10.96%;
  • ვახტანგ გოგიჩაიშვილი – საქართველოსთვის – 7.82%;
  • ზვიად მექვაბიძე – თავისუფალი საქართველო – 1.41%.

ხაშური (მეორე ტური გაიმართება) – უბნების 92.45% დათვლილია

  • თენგიზ ჩიტიაშვილი – ქართული ოცნება – 44.02%;
  • იოსებ ბუაძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 34.91%;
  • ზვიად ტეფნაძე – საქართველოსთვის – 17.8%;
  • სამსონ ხითარიშვილი – საინიციატივო ჯგუფი – 3.27.

სამცხე-ჯავახეთის რეგიონი

ბორჯომი – უბნების 100% დათვლილია

  • ოთარ არბოლიშვილი – ქართული ოცნება – 68.42%;
  • გივი ჯოლბორდი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 31.58%.

ახალციხე – უბნების 91.67% დათვლილია

  • ირაკლი ლაზარიშვილი – ქართული ოცნება – 56.97%;
  • დავით ბილაიშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 27.52%;
  • გიორგი არველაძე – საქართველოსთვის – 8.04%;
  • ზურაბ სადათიერაშვილი – ევროპული საქართველო – 4.75%;
  • მანუჩარ ჩაჩანიძე – ლელო საქართველოსთვის – 2.32%;
  • მიხეილ კეთილაძე – თავისუფალი საქართველო – 0.4%.

ადიგენი – უბნების 94.74% დათვლილის 

  • გოჩა ქიმაძე – ქართული ოცნება – 63.08%;
  • მარეხ დათიაშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 36.02%.

ასპინძა – უბნების 95.83% დათვლილია

  • როსტომ ნაგრაქველიძე – ქართული ოცნება – 68.17%;
  • გიორგი გიორგაძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 31.83%.

ახალქალაქი – უბნების 97.18% დათვლილია

  • მელქონ მაკარიანი – ქართული ოცნება – 82.22%;
  • არსენ კარაპეტიანი – ევროპული საქართველო – 9.99%
  • მელიქ რაისიანი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 7.88%.

ნინოწმინდა – უბნების 100% დათვლილია

  • ანივარდ მოსოიანი – ქართული ოცნება – 82.53%
  • ავაკ ბდოიანი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 12.85%;
  • სურენ მოსოიანი – საინიციატივო ჯგუფი – 4.62%.

დასავლეთ საქართველო

რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის რეგიონი

ონი – უბნების 100% დათვლილია

  • სერგო ხიდეშელი – ქართული ოცნება – 53.9%;
  • იმედა მეშვილდიშვილი – საქართველოსთვის – 33.03%;
  • ვაჟა ცეცაძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 13.07%.

ამბროლაური – უბნების 1005 დათვლილია

  • ზვიადი მხეიძე – ქართული ოცნება – 59.53%;
  • ფარნაოზ ბაკურაძე – საქართველოსთვის – 19%;
  • ელგუჯა გურგენიძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 15.69%
  • მაია კაციტაძე – ევროპული საქართველო – 5.78%.

ცაგერი (მეორე ტური გაიმართება)- უბნების 100% დათვლილია

  • გიორგი ნემსაძე – ქართული ოცნება – 49.34%;
  • ბესარიონ ბენდელიანი – საქართველოსთვის – 35.02%;
  • მადონა ბენდელიანი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 15.63%.

ლენტეხი – უბნების 100% დათვლილია

  • გია ონიანი – ქართული ოცნება – 78.93%;
  • ჯამლათ გვიდიანი – საქართველოსთვის – 21.07%.

იმერეთის რეგიონი

ხარაგაული – უბნების 92.11% დათვლილია

  • კობა ლურსმანაშვილი – ქართული ოცნება – 57.64%;
  • დავით მაღლაფერიძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 26.63%;
  • მიხეილ ჩიპაშვილი – ლელო საქართველოსთვის – 7.19%;
  • ვარლამ თავზარაშვილი – საქართველოსთვის – 6.37%;
  • ლია ფუტკარაძე – პატრიოტთა ალიანსი – 2.17%.

თერჯოლა – უბნების 97.06% დათვლილია

  • ლაშა გოგიაშვილი – ქართული ოცნება – 53.74%;
  • ბეჟან ბუცხრიკიძე – 46.26%.

საჩხერე – უბნების 98.28% დათვლილია

  • ლევან ივანაშვილი – ქართული ოცნება – 89.71%;
  • ირინე გრძელიშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 10.29%;

ზესტაფონი – უბნების 96.3% დათვლილია

  • ვასილ გველესიანი – ქართული ოცნება – 53.8%;
  • ბაქარ ხიჯაკაძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 37.48%;
  • ლაშა ცხადაძე – საქართველოსთვის – 8.72%.

ბაღდათი (მეორე ტური გაიმართება) – უბნების 100% დათვლილია

  • კახა ენუქიძე – ქართული ოცნება – 49.54%;
  • გიორგი რობაქიძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 35.88%;
  • ალექსანდრე დავითაშვილი – საინიციატივო ჯგუფი – 9.38%;
  • ვლადიმერ ვარძიელი – საქართველოსთვის – 5.2%.

ვანი – უბნების 100% დათვლილია

  • ალექსანდრე გოგორიშვილი – ქართული ოცნება – 64.99%;
  • ბადრი მებურშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 35.01%.

სამტრედია – უბნების 98.04% დათვლილია

  • დავით ბახტაძე – ქართული ოცნება – 60%
  • მამუკა ბიბილეიშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 32.69%;
  • ბადრი კაპანაძე – ლელო საქართველოსთვის – 4.1%;
  • ჟუკიანა ფოფხაძე – ევროპული საქართველო – 3.21%.

ხონი -უბნების – 96.67% დათვლილია

  • ლადო ჯურხაძე – ქართული ოცნება – 61.24%;
  • ზურაბ ჯიბუხაია – ევროპული საქართველო – 38.76%.

ჭიათურა – უბნების 93.22% დათვლილია

  • გივი მოდებაძე – ქართული ოცნება – 55.51%;
  • ნოდარ ჩაჩანიძე – საინიციატივო ჯგუფი – 35.72%;
  • უსუპი ბიწაძე – საქართველოსთვის – 8.77%.

ტყიბული – უბნების 100% დათვლილია

  • დავით ჩერქეზიშვილი – ქართული ოცნება – 53.43%;
  • ბესიკ ზოსიაშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობ – 37.37%
  • სანდრო სახვაძე – საქართველოსთვის – 5.63%
  • გიორგი ფორჩხიძე – მესამე ძალა – 2.86%
  • გელა ჩივაძე – თამაზ მეჭიაური-გაერთიანებული საქართველოსთვის – 0.71%.

წყალტუბო (მეორე ტური გაიმართება) – უბნების 79.11% დათვლილია

  • გენადი ბალანჩივაძე – ქართული ოცნება – 48.86%;
  • ზაზა მეტრეველი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 42.05%;
  • რუსუდან სილაგაძე – საქართველოსთვის – 5.57%;
  • ზვიად ბაღდავაძე – მესამე ძალა – 3.92.

გურიის რეგიონი

ოზურგეთი (მეორე ტური გაიმართება) – უბნების 87.3% დათვლილია

  • ავთანდილ თალაკვაძე – ქართული ოცნება – 43.35%;
  • კონსტანტინე შარაშენიძე – საინიციატივო ჯგუფი – 29.1%;
  • ირაკლი ღლონტი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 19.9%;
  • გივი ცეცხლაძე – საქართველოსთვის – 6.62%;
  • გოჩა ძიმისტარაშვილი – საინიციატივო ჯგუფი – 1.03%.

ლანჩხუთი – უბნების 87.18% დათვლილია

  • ალექსანდრე სარიშვილი – ქართული ოცნება – 61.39%;
  • ელგუჯა კალანდარიშვილი – საქართველოსთვის – 23.03%;
  • ლია მუხაშავრია – ტრიბუნა – 15.58%;

ჩოხატაური – უბნების 97.44% დათვლილია

  • დავით შარაშიძე – ქართული ოცნება – 59.61%;
  • ნონა სიხარულიძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 21.63%
  • პაატა ბერიშვილი – საქართველოსთვის – 13.73%
  • მალხაზ ჩხიკვაძე – ლელო საქართველოსთვის

სამეგრელო-ზემო სვანეთის რეგიონი

მესტია – უბნების 97.56% დათვლილია

  • კაპიტონ ჯორჟოლიანი – ქართული ოცნება – 65.09%;
  • გეგი გულედანი – ლელო საქართველოსთვის – 10.2%;
  • გიორგი რატიანი – საინიციატივო ჯგუფი – 8.91%;
  • მალხაზ უდესიანი – საქართველოსთვის – 8.76%
  • ბექა დადეშქელიანი – ანა დოლიძე-ხალხისთვის – 7.03%.

აბაშა – უბნების 100% დათვლილია

  • გიგა გაბელაია – ქართული ოცნება – 54.31%;
  • ნუგზარ წიკლაური – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 32.99%;
  • ავთანდილ ბოკუჩავა – საქართველოსთვის – 8.77%;
  • ვაჟა გაბელაია – ლელო საქართველოსთვის – 3.93%.

სენაკი (მეორე ტური გაიმართება) – ხმების 81.82% დათვლილია

  • კობა ნაყოფია – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 42.1%;
  • ვახტანგ გადელია – ქართული ოცნება – 40.61%;
  • გიორგი სიჭინავა – საქართველოსთვის – 14.48%;
  • აპოლონი გარუჩავა – მესამე გზა – 2.81%;

მარტვილი (მეორე ტური გაიმართება) – ხმების 92.5% დათვლილია

  • თორნიკე ჯანაშია – ქართული ოცნება – 43.67%;
  • თეიმურაზ ჯანაშია – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 37.04%;
  • ლაშა ლეკიშვილი – საქართველოსთვის – 19.03%.

ხობი – (მეორე ტური გაიმართება) – უბნების 93.94% დათვლილია

  • დავით ბუკია – ქართული ოცნება – 46.73;
  • ბესიკი შენგელია – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 34.09%;
  • ბადრი ჯობავა – საქართველოსთვის – 16.58%;
  • ლაშა ნიკოლაძე – ევროპული საქართველო – 2.49%;

ზუგდიდი (მეორე ტური გაიმართება) – უბნების 91.74% დათვლილია

  • ანზორ მელია – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 46.8%;
  • მამუკა წოწერია – ქართული ოცნება – 41.28%;
  • გიორგი შენგელია – საქართველოსთვის – 11.07%;
  • ილია ჩაჩიბაია – პატრიოტთა ალიანსი – 0.85%.

წალენჯიხა (მეორე ტური გაიმართება) – უბნების 96.55% დათვლილია

  • გიორგი ხარჩილავა – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 39.85%;
  • გოგა გულორდავა – ქართული ოცნება – 38.28%;
  • ხვიჩა მებონია – საქართველოსთვის – 18.87%;
  • თამარ ბელქანია – ლელო საქართველოსთვის – 3%;

ჩხოროწყუ (მეორე ტური გაიმართება) – უბნების 92.86% დათვლილია

  • დათო გოგუა – ქართული ოცნება – 44.06%;
  • ბადრი ქარჩავა – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 34.56%;
  • შენგელი ჯიქია – საქართველოსთვის – 21.38%.

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკა

ქედა – უბნების 93.75% დათვლილია

  • როლანდი ბერიძე – ქართული ოცნება – 56.66%;
  • რამინ ბერიძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 35.51%;
  • ელგუჯა ნაკაშიძე – საქართველოსთვის – 7.83%;
  • ქობულეთი – უბნების 76.72% დათვლილია
  • ლევან ზოიძე – ქართული ოცნება – 51.85%;
  • ბონდო თედორაძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 39.14%;
  • ირაკლი ბერიძე – საქართვლოსთვის – 9%.

შუახევი – უბნების 98% დათვლილია

  • ომარ ტაკიძე – ქართული ოცნება – 57.09%;
  • როინ ზოიძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 33.03%;
  • შალვა გოგიტიძე – საქართველოსთვის – 8.41%;
  • გიორგი ტარიელაძე – პატრიოტთა ალიანსი – 1.46%;

ხელვაჩაური – (მეორე ტური იქნება) – უბნების 97.87% დათვლილია

  • ზაზა დიასამიძე – ქართული ოცნება – 43.23%;
  • მიშა ბოლქვაძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 39.87%;
  • ჯუმბერ ბერიძე – საქართველოსთვის – 16.9%.

ხულო – უბნების 100% დათვლილია

  • ვახტანგ ბერიძე – ქართული ოცნება – 54.26%;
  • გოგიტა სოლომონიძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – 36.41%;
  • გია აბულაძე – საქართველოსთვის – 9.33%.

This post is also available in: English (ინგლისური) Русский (რუსული)

მსგავსი/Related

Back to top button