ახალი ამბები

დედაქალაქის საკრებულოს მაჟორიტარობის კანდიდატების სია

საქართველოს ცენტრალურმა საარჩევნო კომისიამ 2 ოქტომბრის ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნებისთვის დედაქალაქის საკრებულოს მაჟორიტარობის მსურველთა სია გამოაქვეყნა. ცესკოს მონაცემებით, 10 მაჟორიტარულ ოლქში გამარჯვებისთვის ჯამში 138 კანდიდატი იბრძოლებს, რომლებიც 22 სხვადასხვა პარტიის სახელით იყრიან კენჭს, ერთი კი – საინიციატივო ჯგუფის წარმომადგენელია.

რეგისტრირებული 138 კანდიდატიდან 34 ქალია, 104 კი – მამაკაცი.

პარლამენტის მიერ საარჩევნო კოდექსში ახლახან მიღებული ცვლილებებით, რომლებიც ევროკავშირის შუამავლობით ოპოზიციასა და მმართველ გუნდს შორის 19 აპრილს მიღწეული შეთანხმების საფუძველზე შემუშავდა, დედაქალაქის საკრებულოს 50 წევრიდან მოქალაქეები 40-ს პროპორციული, 10-ს კი -მაჟორიტარული წესით აირჩევენ. მანამდე ეს პროპორცია 25/25-ზე იყო.

ქვემოთ დედაქალაქის საკრებულოსთვის 10 მაჟორიტარულ ოლქში რეგისტრირებული კანდიდატების სიაა წარმოდგენილი:

მთაწმინდა – ოლქი N1

  • ირაკლი გოგუაძე – მესამე ძალა – სტრატეგია აღმაშენებელი;
  • ფატმანი ბარჯაძე – ალეკო ელისაშვილი – მოქალაქეები;
  • გოდერძი ამაშუკელი – პატრიოტთა ალიანსი;
  • საბა ბუაძე – ლელო საქართველოსთვის;
  • გიორგი დვალიშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
  • შალვა ელიოზაშვილი – საქართველო;
  • ვახტანგ გვაზავა – გახარია-საქართველოსთვის;
  • აკაკი გველესიანი – თავისუფალი არჩევენი – ახალი ალტერნატივა;
  • გიორგი სხირტლაძე – დავით ჭიჭინაძე-ტრიბუნა;
  • ლევან პაპაშვილი – თავისუფალი საქართველო;
  • ზურაბ აბაშიძე – ქართული ოცნება;
  • გიორგი თუმანიშვილი – მესამე გზა;
  • თენგიზ კირთაძე – ზურაბ გირჩი ჯაფარიძე: გირჩი-მეტი თავისუფლება (მხარს ასევე უჭერენ – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა, ევროპული საქართველო, დროა);
  • ნინო ქოქოსაძე – ანა დოლიძე-ხალხისთვის;
  • მზია ჯღარკავა – რეფორმატორები;
  • თეიმურაზ ცაგარეიშვილი – გაჩეჩილაძე – მწვანეთა პარტია.

 ვაკე – ოლქი N2 

  • პაატა ჩიქოვანი – მესამე ძალა-სტრატეგია აღმაშენებელი;
  • თინათინ გუგუნავა – ალეკო ელისაშვილი-მოქალაქეები;
  • ირმა ცხორაგაული – პატრიოტთა ალიანსი;
  • მედეა მეტრეველი – ლელო საქართველოსთვის;
  • ქეთევან გაზდელიანი – ლეიბორისტული პარტია;
  • ირაკლი გაგნიძე – საქართველო;
  • მერაბ მაჭავარიანი – გახარია-საქართველოსთვის
  • გიორგი პატარიძე – თავისუფალი არჩევანი-ახალი ალტერნატივა;
  • მარიკა ლეჟავა – მამუკა ტუსკაძე-სოციალური სამართლიანობისათვის
  • ბათუ ქუთელია – ელენე ხოშტარია-დროა (მხარს ასევე უჭერენ – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა, ევროპული საქართველო, გირჩი-მეტი თავისუფლება);
  • შოთა რატიანი – თავისუფალი საქართველო;
  • გიორგი ტყემალაძე – ქართული ოცნება;
  • ალექსანდრე რატიშვილი – ანა დოლიძე – ხალხისთვის;
  • თამაზ ინწკირველი – გაჩეჩილაძე-მწვანეთა პარტია.

საბურთალო – ოლქი N3 

  • სერგო ჩიხლაძე – მესამე ძალა-სტრატეგია აღმაშენებელი;
  • გიორგი რეხვიაშვილი – ალეკო ელისაშვილი-მოქალაქეები ;
  • მალხაზ თოფურია – პატრიოტთა ალიანსი;
  • ვახტანგ სურგულაძე – ლელო საქართველოსთვის;
  • ია სირანაშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
  • მამუკა მელიქიშვილი – საქართველო;
  • მიხეილ ნაბიჯაშვილი – გახარია-საქართველოსთვის
  • ირაკლი მკერვალიშვილი – თავისუფალი არჩევანი-ახალი ალტერნატივა;
  • ნუგზარ კაპანაძე – მამუკა ტუსკაძე-სოციალური სამართლიანობისათვის;
  • ფრიდონი სიხუაშვილი – თავისუფალი საქართველო;
  • ავთანდილ ცინცაძე – ქართული ოცნება;
  • ლალი ადეიშვილი-თუმანიშვილი-მესამე გზა;
  • ბორისი ყურუა – გირჩი-მეტი თავისუფლება (მხარს ასევე უჭერენ – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა, ევროპული საქართველო, დროა);
  • თამარ ჭიჭინაძე – ანა დოლიძე-ხალხისთვის;
  • მანანა ბოჭორიშვილი – გაჩეჩილაძე – მწვანეთა პარტია;
  • ვახტანგ შაქარაშვილი – საინიციატივო ჯგუფი.

კრწანისი – ოლქი N 4

  • დავით ცეკვავა – მესამე ძალა-სტრატეგია აღმაშენებელი;
  • ნატო კირვალიძე – ალეკო ელისაშვილი – მოქალაქეები;
  • დავით მელიქიძე – პატრიოტთა ალიანსი;
  • თამაზ დათუნაშვილი – ლელო საქართველოსთვის;
  • მამუკა ჯუღელი – ლეიბორისტული პარტია;
  • გიორგი გვიმრაძე – საქართველო;
  • ზურაბ რეხვიაშვილი – გახარია-საქართველოსთვის;
  • ზაზა ხურციძე – თავისუფალი არჩევანი-ახალი ალტერნატივა;
  • ლევანი ჩაბრაშვილი – მამუკა ტუსკაძე-სოციალური სამართლიანობისთვის;
  • თამაზ ახობაძე – ელენე ხოშტარია-დროა (მხარს ასევე უჭერენ – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა, ევროპული საქართველო, გირჩი-მეტი თავისუფლება);
  • ლევან ჯაფარიძე – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო;
  • მაია კეკუა – ანა დოლიძე – ხალხისთვის.

ისანი – ოლქი N5

  • თეონა ჭალიძე – მესამე ძალა-სტრატეგია აღმაშენებელი;
  • ბესიკ დონაძე – ევროპული საქართველო (მხარს ასევე უჭერენ – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა, გირჩი-მეტი თავისუფლება, დროა);
  • მიხეილ აბრამიშვილი – ალეკო ელისაშვილი-მოქალაქეები
  • ნიკოლოზ კაჭკაჭური – პატრიოტთა ალიანსი;
  • ლანა გალდავა – ლელო საქართველოსთვის;
  • თეკლე ალანია – ლეიბორისტული პარტია;
  • ანზორი ფოფხაძე – საქართველო;
  • დავით გოგიძე – გახარია-საქართველოსთვის;
  • ივანე გამცემლიძე – მამუკა ტუსკაძე-სოციალური სამართლიანობისათვის;
  • მიხეილ ქავთარაძე – დავით ჭიჭინაძე-ტრიბუნა.
  • კახაბერი ლაბუჩიძე – ქართული ოცნება;
  • კობა კობახიძე – ანა დოლიძე-ხალხისთვის.

სამგორი – ოლქი N6

  • ვახტანგ იაშვილი – მესამე ძალა-სტრატეგია აღმაშენებელი;
  • დათო ჟღენტი – ევროპული საქართველო (მხარს ასევე უჭერენ – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა, გირჩი-მეტი თავისუფლება, დროა);
  • მაკა ფრიდონაშვილი – ალეკო ელისაშვილი-მოქალაქეები;
  • გიორგი გაბათაშვილი – პატრიოტთა ალიანსი;
  • გულო ზუმბაძე – ლელო საქართველოსთვის;
  • მარიამ გოჩელაშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
  • ლალი ბუნტური – საქართველო;
  • კახაბერ ქემოკლიძე – გახარია-საქართველოსთვის;
  • გიორგი გულაშვილი – თავისუფალი არჩევანი-ახალი ალტერნატივა;
  • მამუკა ზანდუკელი – მამუკა ტუსკაძე-სოციალური სამართლიანობისთვის;
  • ლალი ფერაძე – თავისუფალი საქართველო;
  • რევაზ სოხაძე – ქართული ოცნება;
  • ანა მიქაძე-ჩიკვაიძე – ანა დოლიძე-ხალხისთვის.

ჩუღურეთი – ოლქი N7

  • ავთანდილ ჩართოლანი – მესამე ძალა-სტრატეგია აღმაშენებელი;
  • გიორგი ნონიაშვილი – ევროპული საქართველო (მხარს ასევე უჭერენ – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა, გირჩი-მეტი თავისუფლება, დროა);
  • ნინო ჩარკვიანი – ალეკო ელისაშვილი-მოქალაქეები;
  • გიორგი კარტოზია – პატრიოტთა ალიანსი;
  • კახაბერ ჟღენტი – ლელო საქართველოსთვის;
  • მარიამი გურგენიძე – ლეიბორისტული პარტია;
  • გიგა გუდაძე – საქართველო;
  • რუსუდან თევზაძე – გახარია-საქართველოსთვის;
  • ელგუჯა მარგალიტაძე – თავისუფალი არჩევანი-ახალი ალტერნატივა;
  • მალხაზ კოპალიანი – მამუკა ტუსკაძე-სოციალური სამართლიანობისთვის
  • ნანა კოდელაშვილი – მშრომელთა სოციალისტური პარტია;
  • გიორგი ელყანიშვილი – თავისუფალი საქართველო;
  • ზურაბ ჩიკვილაძე – ქართული ოცნება;
  • სერგო ლომიძე – ანა დოლიძე-ხალხისთვის;
  • მერაბ ხატიაშვილი – გაჩეჩილაძე – მწვანეთა პარტია.

დიდუბე – ოლქი N8

  • ოთარ ბაღათურია – მესამე ძალა-სტრატეგია აღმაშენებელი;
  • შალვა კარელიძე – ალეკო ელისაშვილი-მოქალაქეები;
  • ირაკლი კობრავა – პატრიოტთა ალიანსი;
  • დიმიტრი აბაშიძე – ლელო საქართველოსთვის;
  • ვლადიმერ მარტიაშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
  • სოფიო დანელია – საქართველო;
  • გიორგი ქაჯაია – გახარია-საქართველოსთვის;
  • გიორგი რურუა – მამუკა ტუსკაძე -სოციალური სამართლიანობისთვის;
  • გივი ჩხარტიშვილი – ქართული ოცნება;
  • ნიკა მოსიაშვილი – გირჩი-მეტი თავისუფლება (მხარს ასევე უჭერენ – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა, ევროპული საქართველო, დროა);
  • ნინო წულაძე – ანა დოლიძე – ხალხისთვის;
  • მერაბ შარაბიძე – გაჩეჩილაძე-მწვანეთა პარტია.

ნაძალადევი – ოლქი N9

  • ზაზა კორთხონჯია – მესამე ძალა-სტრატეგია აღმაშენებელი;
  • სულხანი ნამჩევაძე – ალეკო ელისაშვილი – მოქალაქეები;
  • გელა ხუციშვილი – პატრიოტთა ალიანსი;
  • ნიკოლოზ ჩერქეზიშვილი – ლელო საქართველოსთვის;
  • დავით გილაძე – ლეიბორისტული პარტია;
  • ირინა ცაავა – საქართველო;
  • სოსო კორკელია – გიორგი ლაღიძე-მომავალი საქართველო;
  • გალაქტიონ ღუდუშაური – გახარია-საქართველოსთვის;
  • გრიგოლ წაქაძე – მამუკა ტუსკაძე-სოციალური სამართლიანობისთვის;
  • გია ნემსაძე – მშრომელთა სოციალისტური პარტია;
  • კახა კუკავა – თავისუფალი საქართველო;
  • ირაკლი ხელაძე – ქართული ოცნება;
  • ზაური მთიულიშვილი – მესამე გზა;
  • ბადრი გრიგალაშვილი – გირჩი-მეტი თავისუფლება (მხარს ასევე უჭერენ – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა, ევროპული საქართველო, დროა);
  • მიშიკო ირემაძე – ანა დოლიძე-ხალხისთვის;
  • გურამ ნიკოლეიშვილი – გაჩეჩილაძე-მწვანეთა პარტია.

გლდანი – ოლქი N10

  • ნანა ტოხვაძე – მესამე ძალა-სტრატეგია აღმაშენებელი;
  • რომან მელქაძე – ალეკო ელისაშვილი-მოქალაქეები;
  • იოსებ ზარიძე – პატრიოტთა ალიანსი;
  • თამარ ადამია – ლელო საქართველოსთვის;
  • ტარიელ კალანდარიშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
  • გოდერძი ლომთათიძე – საქართველო;
  • ნათია მეზვრიშვილი – გახარია-საქართველოსთვის;
  • გია ვარდანაშვილი – მამუკა ტუსკაძე-სოციალური სამართლიანობისთვის;
  • ელენე ხოშთარია – ელენე ხოშტარია-დროა (მხარს ასევე უჭერენ – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა, ევროპული საქართველო, გირჩი-მეტი თავისუფლება);
  • კონსტანტინე ზარნაძე – ქართული ოცნება;
  • ირაკლი თედორაძე – ანა დოლიძე-ხალხისთვის;
  • დავით ცხვარიაშვილი – გაჩეჩილაძე-მწვანეთა პარტია.

This post is also available in: English (ინგლისური) Русский (რუსული)

Back to top button